O tym, że seks oralny w islamie pomiędzy dorosłymi jest zgodny z duchem tej religii dowiedzieli się pewnego dnia widzowie Al-Dżaziry, telewizji katarskiej, z ust (nomen omen) szejcha Jusufa al-Qaradawiego, szanowanego uczonego w prawie muzułmańskim, wyroczni prawnej dla wielu muzułmanów na całym świecie.

 

W odpowiedzi zasypały szejcha listy i emaile. Ponieważ oglądalność Al Dżaziry sięgać może 100 milionów ludzi (choć różne źródła podają różne dane), można się domyślić, że wiadomość ta dotarła i do konserwatywnych muzułmanów, którzy oskarżyli szejcha o bezbożność i zepsucie. Nie miało to jednak wpływu na działalność szejcha – przez wiele lat miał on swój program „Al-szari`at wa-l- hajat” („Prawo i życie”), w którym np. potępiał zamachy na World Trade Center, ale jednocześnie ogłaszał, że zamachy samobójcze dokonywane przez Palestyńczyków są legitymizowaną formą walki.

 

Al-Dżazira oskarżana jest o: antyamerykanizm, antyizralizm (przez Zachód), proizraelizm i proamerykanizm (przez rządy arabskie), komunizm, sekularyzm, konserwatyzm i radykalizm. Niektórym gospodarzom popularnych programów wydano wyrok śmierci. Rzad Autonomii Palestyńskiej zamknął pewnego razu biuro Al Dżaziry w Ramallah, a w USA jest wciąż nieosiągalna (choć duże koncerny medialne z niej korzystają – w czasie operacji Desert Fox w 1998 roku, gdy Amerykanie i Brytyjczycy bombardowali Bagdad, to Al-Dżazira, jako jedyna stacja telewizyjna, miała stamtąd nocne zdjęcia, wykorzystane zresztą przez CNN, które pod swoim gigantycznym logiem umieściły maleńkie logo stacji arabskiej).. więcej..>>

 

26/04/2011 @ 19:44