Talib ściął się na twitterze z rzecznikiem ISAF-u (International Security Assistance Force, w którym też działają Polacy). Nie, nie jest to poczatek żartu. Tak było dwa dni temu. Po krwawej bitwie w Kabulu rzecznik prasowy ISAFu zatweetował w odpowiedzi na zaczepną wypowiedź rzecznika talibów tymi słowy:

 

„Wynik /operacji w Kabulu/ był nieunikniony. Nasuwa się pytanie, jak długo terroryści będą szkodzili Afgańczykom?”

 

Na to rzecznik talibów: „Nie mam pojęcia, robicie to już od 10 lat. (…) I wciąż macie tupet mówić o szkodzeniu Afgańczykom przez nas”.*

 

Wtedy rzecznik ISAF zacytował dane statystyczne, pisząc dalej:”Doprawdy? Statystyki Unama (organizacja UN) mówią, że 80 procent ofiar w Afganistanie wam zawdziecza śmierć.”

 

Rzecznik talibów przypomniał, ze statystyki są wytworem jednej z sub-organizacji Narodów Zjednoczonych, więc nie są szczególnie wiarygodne.

 

Następnie CNN opublikowała na twitterze materiał, głoszący, ze talibowie w Afagnistanie są coraz mniej skuteczni. Co na to rzecznik talibów?

 

Rzecznik talibów: lol (dla niezaznajomionych ze slangiem internetowym- „lol” oznacza „laughing out loud”, czyli wybuch smiechu zapisany przy pomocy liter) ...więcej..>>

 

15/09/2011