Książka dla niskociśnieniowców – już lektura pierwszego rozdziału poprawia krążenie i podnosi ciśnienie – „Londonistan: How Britain Is Creating A Terror State Within” Melanie Phillips.

 

Parę słów o Melanie Phillips: dziennikarka, która pisała do The Guardian (a zatem wybitnie intelektualnej, lewicowej gazety codziennej, którą opuściła, określając jako „wcielenie zła”), a teraz pisze do Daily Mail (brukowca, zajmującego się głownie plotkami i ziejącego nienawiścią do imigrantów i społeczenstwa wielokulturowego). Jej artykuły w Daily Mail budzą wielki entuzjazm czytelników, bo zwykle ociekają jadem. Z liberała Phillips zamieniła się w konserwatywną toryskę, cierpiącą na lekką paranoję, co jest o tyle ciekawe, że należy do żydowskiej rodziny brytyjskiej ze wspaniałymi liberalnymi tradycjami, które porzuciła.

 

W 1998 roku dostała nagrodę Orwella za wspaniałe, otwarte dziennikarstwo, a w 2003 wyróżniono ją jako ‘najbardziej islamofobiczną postać medialną”. Ludzie się, jak widać, zmieniają. Albo zapadają na guzy mózgu (vide jeden z filmów Woody Allena, w którym jeden z bohaterów z liberała stał się republikaninem, ale po tomografie mózgu okazało się, że miał narośl na jednej z półkul. Po operacji wrócił do siebie)..więcej..>>

 

29/05/2011 @ 19:16