Nasze projekty
 


PATRONAT MEDIALNY
.
.


Kampanie


Przyjaciele

 Czy uważasz, że Polska jest krajem otwartym na różnorodność kulturową?

RSS

>>aktualności<<

 • Międzynarodowy Dzień Romów

  Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Romów obchodzony jest od 1990 roku, w rocznicę I Światowego Kongresu Romów, który odbył się w 1971 roku w Londynie. Zainaugurował on działalność Światowej Rady Romów (International Romani Union), która zwróciła się do państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby uznały Romów za mniejszość narodową. ustalono też flagę i hymn romski.

  (08.04.2015)

 • Moda na wielokulturowość - innowacyjne materiały dydaktyczne

  Poniżej prezentujemy ideę internetowej telewizji edukacyjnej realizowaną w ramach projektu "Moda na wielokulturowość - działania na rzecz integracji imigrantów" przez Fundację Obywatelska Perspektywa, W ramach niniejszego projektu Fundacja Obywatelska Perspektywa przygotowuje cykl nagrań video poświecony zagadnieniu integracji cudzoziemców (obywateli Państw Trzecich) ze społeczeństwem polskim.(2014-12-20)


 • Przemilczany pogrom – wydarzenia oświęcimskie

  W tym roku przypada już 33 rocznica rozruchów antyromskich, zwanych pogromem oświęcimskim. Wydarzenia te ciągle stanowią białą plamę w naszej najnowszej historii. Spowija je mgła przemilczenia, zapomnienia, niedomówień. Stanowią jeden z najbardziej wstydliwych rozdziałów, jakie miały miejsce w Polsce po II wojnie światowej, dotyczących relacji społeczności większościowej z mniejszością romską. Pomimo upływu ponad trzech dekad wciąż nie doczekaliśmy się udokumentowania tego tragicznego epizodu. Nie powstała żadna monografia, film dokumentalny, opracowanie naukowe.(2014-10-21)


 • Konkurs na hasło promujące tolerancję

  Zapraszamy młodzież do udziału w konkursie będącym jednym z działań w ramach projektu „Od tolerancji do integracji". (2014-08-29)


 • Obchody likwidacji Zigeunerlager w KL Auschwitz-Birkenau

  W przededniu kolejnej 70 rocznicy upamiętnienia likwidacji „Zigeunerlager” w KL Auschwitz-Birkenau społeczność romską przepełnia uczucie zadumy i refleksji W dniu 2 sierpnia 2014 roku będzie mieć miejsce 70-rocznica likwidacji tzw. „Zigeunerlager” w KL Auschwitz-Birkenau. Uroczystość ta obchodzona jest rokrocznie w dniu 2 sierpnia w ramach Dnia Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. (2014-07-31)

   

 • Polacy słabo znają problemy uchodźców

  Wiedza o uchodźcach wciąż jest w Polsce niewystarczająca; to kim są, co robią i jak wygląda ich sytuacja prawna wciąż dla zbyt wielu osób jest niewiadomą - oceniają autorzy projektu "Uchodźca mój dobry sąsiad". (2010-12-15)