Wydarzenia

 • Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

  Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka obchodzony jest corocznie 10 grudnia, w rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne NZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka (1948 r.). "Prawa człowieka należą do każdego z nas bez wyjątku. Dopóki jednak nie poznamy swoich praw, nie będziemy się domagać ich przestrzegania oraz bronić swoich praw i praw innych, dopóty dokumenty dotyczące praw człowieka, spisywane przez dziesięciolecia, będą tylko pustymi słowami" Sekretarz Generalny ONZ, Ban Ki-moon.

 • mlk_animka.jpg

  Animacja poświęcona Martinowi Lutherowi Kingowi

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia animacji, która została przygotowana przez Hmmm Studio z Krakowa specjalnie na obchody 50. rocznicy przemówienia dr Martina Luthera Kinga w dniu 28 sierpnia. 

 • Picture 023 copy.jpg

  Wizyta studyjna młodzieży z Świerklańca

  W dniach 23-25 września 2013 roku w Krakowie na zaproszenie Fundacji Kultury Chrześcijańskiej Znak przebywa młodzież z Gimnazjum ze Świerklańca. Jest to wyróżnienie, jakie Jury konkursu przyznało młodzieży w konkursie pt. Takie mam marzenie: zmienię świat wokół siebie, skierowany do młodzieży gimnazjalneji ponadgimnazjalnej z terenu całej Polski.

 • MLK_2808.jpg

  50. rocznica przemówienia Martina Luthera Kinga

  28 sierpnia przypada 50. rocznica słynnego przemówienia dr Martina Luthera Kinga w Waszyngtonie "I have a dream..", które to wydarzenie i jego ponadczasowe i uniwersalne przesłanie zamierzamy przybliżyć właśnie w dniu 28 sierpnia (środa) polskiemu społeczeństwu w Warszawie i Krakowie, a za pośrednictwem mediów w całej Polsce.

 • plakat_debata.jpg

  Młodzieżowa debata w Krakowie

  Laureaci konkursu pt. "Takie jest moje marzenie zmienię świat wokół siebie" podczas debaty młodzieżowej w Krakowie dyskutowali o mniejszościach narodowych, prawach człowieka i problemach związanych z postrzeganiem wyznawców islamu w Polsce. Debata poświęcona była ideom głoszonym przez dr Martina Luthera Kinga w 50. rocznicę najsłynniejszego przemówienia XX wieku „I have a dream..”

 • Ogłoszenie wyników konkursu

  W dniu 14 czerwca 2013 roku Jury konkursu na młodzieżowy projekt obywatelski pt. Takie mam marzenie - zmienię świat wokół siebie wyłoniło laureatów w kategorii "gimnazjum" i "poziom ponadgimanzjalny".

 • Komunikat Jury konkursu

  W dniu 14 czerwca 2013 roku w Krakowie odbyło się posiedzenie Jury konkursu na młodzieżowy projekt obywatelski pt. Takie mam marzenie: zmienię świat wokół siebie skierowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z terenu całej Polski.  

 • mlk.jpg

  Ogłoszenie konkursu dla młodzieży

  w 1963 roku Martin Luther King wygłosił słynne przemówienie „I have a dream...” Było to jedno z najważniejszych i najbardziej inspirujących przemówień XX wieku. U stóp pomnika Abrahama Lincolna w Waszyngtonie Martin Luter King mówił o równości, swobodach obywatelskich i prawach człowieka. Nawiązując się do tych idei ogłaszamy KONKURS dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z obszaru całej Polski na młodzieżowy projekt obywatelski. więcej>>

  25.03.2013

 • PICT3220.JPG

  Uroczyste otwarcie projektu w XV LO w Krakowie

  Wydarzenie wpisuje się w obchody Europejskiego Tygodnia Walki z Rasizmem, który jest formą uczczenia Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na 21 marca. Święto upamiętnia masakrę w Sharpeville, która miała miejsce 21 marca 1960 roku w Republice Południowej Afryki, kiedy zamordowano 70 uczestników pokojowej demonstracji przeciwko wprowadzającej dyskryminację i segregację rasową polityce apartheidu. więcej>>

  25.03.2013